A Szent Mihály-templom Erdély második legnagyobb alapterületű temploma a brassói Fekete templom után, amely Kolozsvár főterén, a hajdani Nagypiacon helyezkedik el. 76 méteres tornya (a kereszttel együtt 80 méter) a legmagasabb erdélyi templomtorony.
A Farkas utcai református templom (hivatalos nevén: Belvárosi református templom) Kolozsvár híres gótikus műemléke, a kolozsvár-belvárosi református egyházközség temploma.
A Piarista templom a város első barokk stílusú épülete, egyben az első erdélyi barokk templom, a város központjában, az Egyetem (korábban Belső-Torda) utcában áll.
A Szent Péter és Pál apostolok templom ismertebb nevén szentpéteri templom Kolozsvár egyik műemlék temploma a város keleti részén, a hajdani Kül-Magyar utcavégén.
A kolozsmonostori apátság Kolozsvár középkori műemléke, a gyulafehérvári püspökség mellett a katolikus egyház egyik legkorábbi és legjelentősebb intézménye, melynek egyben kiemelkedő szerepe van a középkori erdélyi művelődéstörténet szempontjából is.
A Hídelvei református templom vagy Milleniumi református temploma Horea-úton (előtte Regele Ferdinand, előzőleg Ferenc József út) található.1897–1898-ban épült Szalai Ferenc tervei alapján, Szász Domokos püspök idején.
A Ferences templom és kolostor a város legrégebbi részén, az Óvárban, aKarolina téren álló műemlékegyüttes.A templom hivatalosan a Havas Boldogasszony temploma, a népnyelv azonban csak „barátok templomaként” emlegeti.
Az unitárius templom a város egyik műemlék épülete, a Bel-Magyar és Dávid Ferenc utcák sarkán.
A lutheránus templom a város egyik műemlék temploma a belvárosban, a Bel-Magyar utca elején.
Szöveg forrása: Wikipédia
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése